Výroční zpráva za rok 2019

Ústí nad Labem, 22. ledna 2020 - Výroční zpráva za rok 2019
Zde najdete stručnou výroční zprávu za rok 2019 z činnosti spolkuAkademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. a to z odkazem k nahlédnutí. Tato výroční zpráva bude i ve veřejném rejstříku na portálu Justice: www.justice.cz

Dobrovolní záchranáři z Ústí nad Labem se zapojili do projektu Krabice od bot a obdarovali děti dárečky na Vánoce

ÚSTÍ NAD LABEM – „Krabice od bot“ je projekt, který cíleně pomáhá dětem ze slabších rodin, aby vánoční dárky dostali opravdu všichni. Tato akce v České republice proběhla již po osmé a letos se Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z. s. stala sběrným místem.

PEKELNÝ TÝM ADZ ČR, z.s.

Pekelný tým z ADZ ČR, z.s. se opět vrací do ústeckých ulic.

Letošní trasa Pekelného týmu začíná z Olšinek přes Dobětice dále pokračuje do Krásného Března a poslední zastávkou jsou Neštěmice.

Pekelný tým se na Vás opět těší 5. prosince od 16:00 – 19:30 hodin.

Rezervace si včas zajistěte u naší koordinátorky Moniky na tel. +420 722 701 838

Kolik Vás bude stát pekelný tým? Symbolických 100,- Kč /rodina.

Projekt ALERT TRAINING

Ústecký kraj podpořil Projekt Alert Training – Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s.

Projekt "ALERT TRAINING"
slouží pro výcvik členů, dobrovolných záchranářů, dobrovolníků se zaměřením na mimořádné události a k ochraně obyvatelstva, k záchraně života a ochraně zdraví. Jehož účelem je řádné a praktické proškolení na trenažéru. Přesněji za použití cvičné figuríny pro nácvik resuscitace KPR včetně cvičného AED defibrilátoru či specifický praktický nácvik při záchraně tonoucí osoby opět na cvičné figuríně.V rámci projektu za finanční podpory Ústeckého kraje jsme tak pořídily AED trenažer, KPR figurínu a figurínu tonoucího dítěte. Díky podpoře projektu a to nového vybavení pro výcvik – budou tak dobrovolníci ADZ ČR, z.s. připraveni k plnění úkolu k ochraně obyvatelstva. Naučí se tak v rámci projektu poskytnou první pomoc a v součinnosti aby byli schopni pomoc ostatním složkám IZS. Velice děkujeme Ústeckému kraji za finanční podporu k realizaci projektu.
Projekt již byl realizován a teď náš již čeká školení a praktický výcvik během letošního roku a to i v dalších letech. Mediálním partnerem projektu Alert training je Tisková a mediální agentura JV Press.

Za celý tým ADZ ČR, z.s děkujeme Ústeckému kraji za jejich finanční podporu a agentuře JV Press za medializaci.
Petr Urban, ředitel spolku.

Odkaz: https://www.kr-ustecky.cz/
Odkaz: http://jvpress.cz/domains/jvpress.cz/

Vy rozhodujete, my pomáháme 

Vy rozhodujete, my pomáháme”, tak se jmenuje program společnosti TESCO STORES ČR, a.s. a Nadačního fondu Tesco, který poskytuje finanční podporu na realizaci veřejně prospěšných projektů. Za cíl si kladou zlepšit kvalitu života v České republice a snaží se podporovat rozvoj lokálních komunit.

Do tohoto programu byla zapojena i naše Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. Poté co komise odborného garanta vybrala 3 nejlepší projekty v každém regionu, mohli následně zákazníci za každý nákup získat žeton, jehož pomocí hlasovali pro projekt, který chtěli podpořit. Projekt s nejvyšším počtem hlasů v daném regionu vyhrál příspěvek 30 000 Kč.

S velkou radostí Vám oznamujeme, že s Vaší pomocí a podporou Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s., vyhrála 1 místo ve výzvě probíhající do 16. Listopadu 2018 s celkovým počtem hlasů 21 760. A to s projektem pod názvem Emergency response team - Záchranný tým.

Z financí Nadačního fondu Tesco jsme tak pořídili nové zásahové uniformy pro aktivní členy, kteří jsou zařazeni do zvláštní složky spolku ERT a další potřebnou výbavu v podobě bezpečnostních přileb a čelovek. Tento projekt byl realizován v sobotu 13. 7.2019 a pořízené vybavení bylo předáno našim členům.

Za celou organizaci děkujeme společnosti TESCO STORES ČR, a.s. a Nadačnímu fondu Tesco. Ale především velké poděkování patří Vám zákazníkům, kteří hlasovali pro projekt Emergency response team - Záchranný tým.
Nesmírně si toho vážíme a tato zpětná vazba je pro nás další motivací k dobrovolné činnosti. Za celý tým ERT ADZ ČR, z.s. Petr Urban, ředitel spolku
.